برای ارسال پیام آنلاین کلیک کنید
برای بستن کلیک کنید

برنامه نویسی iosبرنامه نویسی آیفون iPhone Operating System

تاریخ : 396/04/05 ساعت :
نویسنده : رضا اسعدی

گوشی های آیفون گوشی های هوشمندی است که توسط شرکت اپل تولید میشود. امروزه حجم عظیمی از بازار موبایل را همین گوشی های آیفون تسخیر کرده اند.درنتیجه کاربران این گوشی ها هم روز به روز افزایش می یابند.ضمن اینکه رقابتی که بین گوشی های آیفون و سامسونگ است را هم نمیتوان نادیده گرفت . با روند رو به رشد این دسته از گوشی های همراه قطعا کاربران خواسته های بیشتری از این گوشی ها خواهند داشت . برنامه های کاربردی این گوشی ها باید نیاز کابران خود را مرتفع کنند. لذا برنامه نویسی آیفون تبدیل به یک فرصت برای برنامه نویسان جهت تولید برنامه های کاربردی تر و افزایش در آمد این دسته از برنامه نویسان شده است .

امروزه در همه ی کشور ها برنامه نویسی آیفون رواج پیدا کرده است.شرکت همیار پرداز آسایش هم توانسته با بهره گیری از برنامه نویسان ارشد به این توانایی برای تولید نرم افزار های کاربردی دست یابد.در پست های بعدی نحوه برنامه نویسی آیفون و هزینه برنامه نویسی آیفون را ذکر خواهیم کرد.

برنامه-نویسی-آیفون

معرفی سیستم عامل آیفون ios ( iPhone Operating System )

تاریخ : 396/05/04 ساعت :
نویسنده : محمد آزادمرد

در این مقاله ابتدا به معرفی سیستم عامل آیفون ios می پردازیم.

ios مخفف عبارت iPhone Operating System است. تنها کافیست جمله قبل را ترجمه کنیم تا به مفهوم کلی ios برسیم. جمله iPhone Operating System به معنی سیستم عامل آیفون رابط بین افراد و گوشی های آیفون و آی پد می باشد. برای توضیح بیشتر به جمله زیر دقت کنید:

زبان گوشی با زبان افراد فرق می کند. به عنوان مثال اگر بخواهیم در گوشی آیفون خود یک عکس را باز کنیم، نمیتوانیم به گوشی بگوییم عکس را باز کن. باید به منو رفته و داخل فایل ها عکس مورد نظر خود را با لمس صفحه گوشی باز کنیم. یعنی زبان گوشی لمس یا تاچ است. چیزی که زبان انسان را به کمک خود به گوشی می فهماند همان os یا operation system (سیستم عامل) نام دارد. و نام ios یعنی سیستم عاملی که مخصوص گوشی های آیفون است. گوشی آیفون ما به کلی دارای دو تقسیم بندی می باشد. سخت افزار و نرم افزار

سخت افزار به بخش فیزیکی گوشی که قابل لمس است می گوییم. اما نرم افزار به برنامه های نصب شده روی گوشی می گوییم. مهمترین نرم افزار نصب شده در گوشی همان سیستم عامل گوشی است که بقیه نرم افزار ها به کمک این نرم افزار اصلی کاربردی می باشند. اگر سیستم عامل روی گوشی نباشد هیچ برنامه قابل نصب روی گوشی نخواهد بود. در واقع اصلا گوشی روشن نخواهد شد.

در مقاله های بعدی به نحوه برنامه نویسی ios خواهیم پرداخت.

 

Ios

برنامه نویسی ios نسب به برنامه نویسی اندروید یک تفاوت اصلی دارد و آن هم در این است که در برنامه نویسی اندروید کدها کاملا باز بوده و هر شخصی می تواند آنها را ویرایش کند. اما در برنامه نویسی ios بعد از نوشتن برنامه کدها بسته شده و اشخاص قادر نخواهند بود در آن تغییری ایجاد کنند. اپل این روزها اکیدا توصیه می کند که از زبان جدید برنامه نویسی خود ( سویفت) که همراه با iOS 8 معرفی و ارائه شد٬ استفاده کنید اما همچنان می توانید از Objective c یعنی زبان قبلی اپل استفاده کنید. برای اینکه در ios برنامه نویسی کنید حتما باید قوانین اپ استور  را مطالعه کنید.

شما در برنامه نویسی ios می توانید برنامه خود را نوشته و به اپ استور بفرستید. اپ استور برنامه شما را بررسی کرده و در صورتی که مشکلی نداشته باشد و قوانین اپ استور را رعایت کرده باشید، در فروشگاه خود قرار خواهد داد و این فرق اصلی بین برنامه نویسی ios و برنامه نویسی اندروید است.

در ادام توضیحات تکمیلی بیشتری در خصوص برنامه نویسی ios قرار خواهیم داد.

پیروز باشید

برنامه-نویسی-آیفون

چرا محصولات دارای سیستم عامل آیفون ios محبوب هستند؟

تاریخ : 396/06/23 ساعت :
نویسنده : علیرضا رفیعی

برنامه نویسی سیستم عامل آیفون ios

چرا محصولات دارای سیستم عامل ios محبوب هستند؟
 همه ی ما می دانیم که محصولات شرکت اپل با سیستم عاملios در بازار وجود دارند.
شرکت اپل سیاستی در مورد سیستم عامل ios به کار برده که توانسته نظر بسیاری از کاربران خود را جلب کند.
اما آیا کاربرپسند بودن محصولات اپل که همگی سیستم عامل iosرا دارا  میباشند برای فراگیر بودن محصولات اپل کافی است.
اینکه بتوانیم به این پرسش پاسخ صریح بدهیم قطعا نیاز است سیستم عامل ios را بیشتر بشناسیم و در ضمن در مورد دیگر سیستم عاملها  مانند سیستم عامل اندروید نیز مطالعه کافی داشته باشیم.
اما آنچه که باعث شده سیستم عامل ios بیشتر مورد توجه قرار گیرد کاربرد آن در دستگاههای ساخت شرکت اپل می باشد. به این جهت که محصولات اپل با ظاهری تک دکمه ای توانسته تا حدودی کاربران خود را از نظر زیبایی و راحتی کاربرد راضی نگه دارد.

برنامه-نویسی-آیفون