برای ارسال پیام آنلاین کلیک کنید
برای بستن کلیک کنید

برنامه نویسی آندرویدبرنامه نویسی اندروید و سیستم عامل اندروید

تاریخ : 396/05/01 ساعت :
نویسنده : حسن قربانی

مزایای ساخت برنامه نویسی اندروید

قطعا با سیستم عامل محبوب گوگل یعنی اندروید آشنایی دارید. اندروید به سرعت پله های ترقی را طی کرد و هم اکنون بسیاری از تلفن های هوشمند دنیا با این سیستم عامل عرضه می شوند و توانسته است کاربران زیادی را به سمت خود جذب کند. شاید به خاطر نیاورید ولی این سیستم عامل در ابتدای کار خود دارای 50 نرم افزار بود! شاید در آن زمان کمتر کسی فکرش را می کرد که این سیستم عامل به چنین غولی تبدیل شود و باعث اعتبار بخشیدن به کمپانی بزرگ گوگل شود. اما هم اکنون تعداد نرم افزارها و بازی های اندروید از میلیون گذشته است و هرروز برنامه و بازی های جدید و هزار نسخه آپدیت شده اضافه می شود. هر چند ماه یکبار گوگل نسخه جدیدی از اندروید ارائه می دهد و مشکلات نسخه پیشین خود را برطرف می کند.

برنامه نویسی اندروید در ایران

در کشور ما نیز اندروید رشد روز افزونی دارد و هم چنین باعث شده است افراد زیادی به درآمدهای بالایی برسند. چه کسانی که برنامه نویسی اندروید می کنند و هم کسانی که با یک نرم افزار نوشته شده بوسیله یک برنامه نویس درآمد کسب می کنند. کافی است ایده و راهکار جدیدی داشته باشید که در ایران قابل پیاده سازی باشد و افراد زیادی خواهان چنین سرویسی باشند ، استخدام افراد متخصص و هزینه کردن در زمینه برنامه نویسی اندروید می تواند به شما کمک کند تا به درامد سرشاری دست پیدا کنید. به عنوان مثال می توان به برنامه های دیوار ، کافه بازار ، شیپور ، اسنپ و ... اشاره کرد که توانسته اند نام خود را به عنوان یک برند مطرح کنند و درآمد زیادی در ایران کسب کنند.

 

تیم برنامه نویسی اندروید آسایش تیم با استفاده از جدیدترین متدها و تکنینک های روز برنامه نویسی نرم افزار موردنظر شما را پیاده سازی و طراحی می کند. با ما تماس بگیرید

معرفی سیستم عامل اندروید

تاریخ : 396/05/04 ساعت :
نویسنده : محمد آزادمرد

در این مقاله ابتدا به معرفی سیستم عامل اندروید Android می پردازیم.

Android سیستم عاملی است برای گوشی های موبایل که بیش از سی شرکت را پشتیبانی می کند و رابط بین افراد و تمامی گوشی های موبایل به جز آیفون و ویندوز می باشد. برای توضیح بیشتر به جمله زیر دقت کنید:

زبان گوشی با زبان افراد فرق می کند. به عنوان مثال اگر بخواهیم در گوشی خود یک عکس را باز کنیم، نمیتوانیم به گوشی بگوییم عکس را باز کن. باید به منو رفته و داخل فایل ها عکس مورد نظر خود را با لمس صفحه گوشی باز کنیم. یعنی زبان گوشی لمس یا تاچ است. چیزی که زبان انسان را به کمک خود به گوشی می فهماند همان os یا operation system (سیستم عامل) نام دارد. و نام Android یعنی سیستم عاملی که مخصوص گوشی های موبایل به جز آیفون و ویندوز است. گوشی موبایل ما به کلی دارای دو تقسیم بندی می باشد. سخت افزار و نرم افزار

سخت افزار به بخش فیزیکی گوشی که قابل لمس است می گوییم. اما نرم افزار به برنامه های نصب شده روی گوشی می گوییم. مهمترین نرم افزار نصب شده در گوشی همان سیستم عامل گوشی است که بقیه نرم افزار ها به کمک این نرم افزار اصلی کاربردی می باشند. اگر سیستم عامل روی گوشی نباشد هیچ برنامه قابل نصب روی گوشی نخواهد بود. در واقع اصلا گوشی روشن نخواهد شد. فرق Android با ios این است که Android سیستم عامل open source است. یعنی تمامی کسانی که برنامه نویسی Android را می دانند میتوانند به کد های آن دسترسی داشته و به شکلی که میخواهند تغییر دهند. این هم می تواند یک قابلیت برای Android باشد و هم یک ضعف قابل توجه. چون وقتی کد های این سیستم عامل باز است هکرها خیلی راحت تر می توانند به گوشی شما دسترسی پیدا کنند.

در مقاله های بعدی به نحوه برنامه نویسی Android خواهیم پرداخت.

شروع برنامه نویسی اندروید

در دنیای امروز کمتر کسی پیدا می شود که از گوشی هوشمند بهره مند نباشد. وقتی به دست یا جیب های افراد مختلف در هر سنینی نگاه می کنیم بیشتر چشممان به گوشی هوشمند فرد برخورد می کند. اما نکته اینجاست که افراد در گوشی های هوشمند خود دنبال چه مسئله ای هستند. کارهای بیشتر افراد مشترک است قطعا آنها یا عکس های داخل گوشی خود را باز کرده و تماشا می کنند، یا فیلم یا بازی و یا با برنامه های دیگر کار می کنند. تک تک برنامه هایی که ما در گوشی خود نصب می کنیم باید توسط فرد برنامه نویس نوشته شود. اما چون سیستم عامل اکثر گوشی ها اندروید است باید برنامه ها را تحت اندروید بنویسیم.

جاوا زبان برنامه نویسی اندروید

بهترین زبان برنامه نویسی که برای اندروید توصیه می شود زبان برنامه نویسی جاوا می باشد.مهم ترین ویژگی جاوا این است که اساسا شی گراست به این معنی که توانایی استفاده مجدد و مکرر از کدهای از پیش نوشته شده را دارد.ویژگی دیگر جاوا این است که بر روی سیستم های مختلف کار می کند مثلا برنامه ای که شما با یک سیستم اینتل نوشته اید به راحتی روی یک سیستم مکینتاش و یونیکس اجرا می شود و این عامل اصلی موفقیت جاوا است.
سادگی، قابل انتقال بودن، کارایی بالا، استحکام، پویایی و ایمنی بالا از دیگر قابلیت های جاوا است.
معمول ترین برنامه هایی که با جاوا نوشته می شود Applet ها هستند. Applet برنامه ای پویا است که در یک صفحه وب اجرا می شود و برای دیدن آن به مرورگری نیاز است که جاوا را پشتیبانی کند. علاوه بر این شما می توانید با جاوا برنامه های کاربردی، چند منظوره وسطح بالا بنویسید مثل نرم افزارهای سرویس دهی شبکه یا سرویس دهنده پست الکترونیک.
جاوا در واقع یک زبان برنامه نویسی شی گرا وبسیار قدرتمند است و تمام خصوصیت های ++C و C را داراست. البته خصوصیت های مشکل ساز آن مثل وراثت و اشاره گرها را کنار گذاشته است. برنامه نویسانی که با ++C آشنا هستند خیلی راحت و سریع می توانند JAVA را یاد بگیرند. با جاوا کد نویسی بسیار آسان تر است و کدها و کلاس ها و کتابخانه های آماده جاوا باعث می گردد نوشتن یک برنامه با جاوا از نظر تعداد خطوط و زمان لازم تقریبا یک سوم یک برنامه ++C است.

در ادامه با زبان های دیگر آشنا خواهیم شد

پیروز باشید

برنامه-نویسی-اندروید

سیستم عامل اندروید راچگونه ببینیم؟

تاریخ : 396/06/23 ساعت :
نویسنده : علیرضا رفیعی

برنامه نویسی اندروید Android
سیستم عامل اندروید را چگونه ببینیم؟
آنچه که مسلم است هریک از برنامه های نصب شده بر روی سیستم عامل اندروید می تواند بسیار متفاوت باشد و متفاوت عمل کند.
چیزی که در این قسمت مایلم بیشتر نشان داده شود موضوعی است که گاهی باعث خسته شدن کاربر سیستم عامل اندروید می شود و آن تنظیم دستی برنا مه است.
و یا به زبان ساده تر اگر بگوییم تنظیمات خاص مکرر در طول روز یا هر هفته می تواند کاربر سیستم عامل اندروید را با مشکل مواجه کند، و همین عامل ممکن است باعث شود کاربر سیستم عامل اندروید لذت کافی نبرد.
در پاسخ به این مشکل نیاز است نرم افزاری را معرفی کنیم که بتواند نرم افزارهای سیستم عامل اندروید را اتوماتیک تنظیم کند.
در این زمینه باید بگویم برنامه نویسان سیستم عامل اندروید بسیار تلاش کرده اند تا بتوانند مشکلات اینگونه را از راه کاربران سیستم عامل اندروید کنار بزنند.
اکنون جالب است بدانید که اپلیکیشن setting app pro این قابلیت
را دارد تا بتواندتنظیمات نرم افزارهای سیستم عامل اندروید را به صورت اتوماتیک انجام دهد.

برنامه-نویسی-اندروید

سیستم عامل اندروید

تاریخ : 396/08/11 ساعت :
نویسنده : علیرضا رفیعی

اندروید سیستم عامل تلفن همراه توسعه یافته توسط گوگل است

بر اساس هسته لینوکس و در درجه اول برای دستگاه های تلفن لمسی، مانند گوشی های هوشمند و پارتیشن طراحی شده است.

کاربر اندرویید:

 رابط کاربر آندروید عمدتا مبتنی بر دستکاری مستقیم است، با استفاده از حرکات لمسی که به آسانی با اقدامات دنیای واقعی، مانند کشیدن، ضربه زدن و کشیدن، برای دستکاری روی اشیاء روی صفحه همراه با صفحه کلید مجازی  ورود متن، سازگار است. گوگل علاوه بر دستگاههای صفحه لمسی، Android TV را برای تلویزیون، Android Auto for cars و Android Wear برای ساعتهای مچ دست توسعه داده است، هر کدام با یک رابط کاربری تخصصی. گزینه های آندروید نیز در کنسول های بازی، دوربین های دیجیتال، رایانه های شخصی و سایر وسایل الکترونیکی استفاده می شود.


روند اندروید:

در ابتدا توسط Android Inc. که Google در سال 2005 خریداری کرد، Android در سال 2007 به نمایش گذاشته شد، همراه با تاسیس Open Handset Alliance - یک کنسرسیوم سخت افزاری، نرم افزاری و شرکت مخابراتی اختصاص داده شده به پیشرفت استانداردهای باز برای دستگاه های تلفن همراه بود.

در ابتدا با اولین دستگاه Android تجاری در سپتامبر 2008، سیستم عامل از طریق چندین نسخه منتشر شد و نسخه فعلی آن 8.0 "Oreo" بود که در اوت 2017 عرضه شد. برنامه های Android ("برنامه ها") را می توان از Google Play دانلود کرد فروشگاه، که از ماه فوریه 2017 دارای بیش از 2.7 میلیون برنامه می باشد. آندروید از سال 2013 از سیستم عامل های محبوب ترین در قرص هاست و بر روی اکثر گوشی های هوشمند نیز اجرا می شود. از ماه مه سال 2017، Android دارای دو میلیارد کاربر ماهانه فعال است و دارای بیشترین سیستم نصب شده بر روی هر سیستم عامل است.

کد منبع آندروید توسط گوگل تحت مجوز منبع باز منتشر شده است، اگر چه بیشتر دستگاه های آندروید در نهایت با ترکیبی از نرم افزار رایگان و متن باز و نرم افزار اختصاصی، از جمله نرم افزار اختصاصی مورد نیاز برای دسترسی به سرویس های گوگل. آندروید با شرکت های فن آوری محبوب است که نیاز به یک سیستم عامل آماده، ارزان قیمت و قابل تنظیم برای دستگاه های با تکنولوژی بالا. طبیعت باز آن، یک جامعه بزرگ از توسعه دهندگان و علاقه مندان را تشویق می کند که از کد منبع باز به عنوان پایه ای برای پروژه های مبتنی بر جامعه استفاده کنند که به روزرسانی ها را به دستگاه های قدیمی تر ارائه می دهند،

ویژگی:

 ویژگی های جدیدی را برای کاربران پیشرفته اضافه می کنند یا اندروید را به دستگاه های اصلی ارسال می کند. سیستم های عامل. تنوع وسیع سختافزار در دستگاههای Android باعث تاخیر قابل ملاحظهای برای ارتقاء نرم افزار میشود؛ نسخههای جدید سیستم عامل و تکههای امنیتی معمولا قبل از رسیدن به مصرف کنندگان، و یا گاهی اوقات در همه موارد، چند ماه طول میکشد. موفقیت آندروید این موضوع را برای دادخواست های حق ثبت اختراع و حق نسخه برداری بین شرکت های فن آوری ساخته است.

برنامه-نویسی-اندروید