برای ارسال پیام آنلاین کلیک کنید
برای بستن کلیک کنید

طراحی سایتطراحی وب سایت

تاریخ : 396/04/19 ساعت :
نویسنده : حسن قربانی

تفاوت طراح سایت و برنامه نویسی وب

امروزه افراد بسیاری وجود دارند که طراح وب یا برنامه نویس هستند. حال این سوال ممکن است برای شما پیش بیاید که فرق این دو گروه چیست؟

معمولا طراحان وب با استفاده از نرم افزار طراحی گرافیک مانند Adobe Photoshop، Illustrator و InDesign شکل و شمایل وب سایت را طراحی می کنند.طراحان وب معمولا تخیل قوی دارند و در ذهن خودشان و با استفاده از خلاقیت طرح جدیدی را پیاده سازی می کنند و بیشتر مواقع این ایده ها را بر روی کاغذ می آورند. برای تبدیل شدن به یک طراح حرفه ای باید در مفاهیم رنگ و تایپوگرافی، روابط سه بعدی اشیا، مخاطب شناسی و تجربه کاربران خودتان را تقویت کنید.

برنامه نویسان اغلب کسانی هستند که سمت چپ مغزشان فعالیت بیشتری دارد و معمولا در رشته های علوم کامپیوتر یا برنامه نویسی تحصیل می کنند.اکثر کارفرمایان جهت استخدام آن ها نمونه کار می خواهند. یک برنامه نویس با زبان های مختلف آشنایی دارد و با تفکر فنی از آن ها استفاده می کند.

در نهایت هردو گروه برای هم طراحان و هم برنامه نویسان برای یک هدف تلاش میکنند. اگر یک برنامه نویس بدون مشکل کار خود را انجام دهد و امکانات زیادی را به وب سایت اضافه کند و از طرفی طراح وب به خوبی دیزاین کار را انجام دهد به طوری که نظر هر کاربری را به سمت خود جلب کند باعث موفقیت در کار خواهند شد.

طراحی سایت حرفه ای

تاریخ : 396/05/04 ساعت :
نویسنده : محمد آزادمرد

در این مقاله طراحی سایت به صورت حرفه ای را بررسی خواهیم کرد.

وقتی در یک بازار شلوغ از جلو مغازه ها رد شده و ویترین های متنوعی را می بینیم، ویترین هایی که چیدمان جدید و زیبا و کاملا شیکی دارند توجه ما را به خود جلب می کنند. معمولا این مغازه ها نسبت به سایرین، مشتری و مخاطب بیشتری داشته و به طور کلی بیشتر دیده می شوند.

همپنین اگر فقط چند دقیقه برای نگاه کردن به سایت های مختلف وقت بگذارید متوجه خواهید شد که سایت هایی که ویترین و نمای بهتری دارند سایت های ریشه دارتری هستند و مخاطب خاص خود را داشته و به فعالیت خود ادامه می دهند.

به طور کلی طراحی سایت یعنی چیدمان و ویترین سایت که وقتی مردم به سایت شما رجوع می کنند به آن توجه می کنند. به طور مثال فرض کنید که یک سایت فروش که وسایل بسیار زیاد و متنوعی برای فروش دارد، اگر طراحی راحت و در عین حال ساده ای نداشته باشد، مشتری نمیتواند تمامی اجناس را ببیند و در نتیجه خریدی نخواهد کرد. اما سایتی که طراحی زیبا و در عین حال ساده ای دارد، مشتری به محض ورود به سایت می تواند جنس مورد نظر خود را به راحتی یافته و حتی اجناس مشابه را نیز مشاهده کند. در این مقاله سعی شده نحوه طراحی حرفه ای سایت به طور مختصر آموزش داده شود.

شروع طراحی سایت

در ابتدا طراحان سایت باید با سه کلمه خط، رنگ و اصول چیدمان آشنا باشند

1) خط ها: خط و متن ها در سایت نقش مهمی ایفا می کنند. برای مثال فرض کنید در سایت خود از فونت و خط هایی استفاده کردید که برای مخاطب خیلی واضح نیست، قطعا مخاطب وقتی برای خواندن متن شما نخواهد گذاشت و خیلی سریع از سایت شما بیرون خواهد رفت. یا فرض کنید متن سایت شما نسبت به صفحه اصلی سایت خیلی بزرگ یا خیلی کوچک باشد، در این صورت نیز حال خوبی به مخاطب دست نداده و سایت شما را ترک کرده یا به چشم یک سایت کاملا آماتور به شما نگاه خواهد کرد. شما میتوانید با انتخاب یک طراح حرفه ای برای سایت خود از فونت های مختلف همراه با افکت استفاده کنید تا جلوه کاملا حرفه ای به سایت شما بدهد.

2) رنگ: همانطور که متن ها در سایت از اهمیت بالایی برخوردار هستند رنگ ها نیز از اهمیت به ای برخوردار هستند. هر چقدر متن شما خوب باشداگر رنگ سایت شما یا رنگ متن شما بد باشد و با متن شما ست نباشد جلوه مناسبی به سایت شما نخواهد داد و سایت شما را از زیبایی و شیک بودن دور خواهد کر. انتخاب طراح حرفه ای می تواند به مچ شدن متن ها و رنگ های سایت شما کمک شایانی بکند تا مخاطبین بیشتری جذب و محو زیبایی سایت شما بشوند.

3) چیدمان: متن، رنگ و چیدمان سه المنت مکمل هستند که وقتی توسط طراح سایت در کنار هم به درستی استفاده می شوند می توانند سایت شما را به یکی از سایت های پر بازدید تبدیل کنند. البته که محتوا سایت شما نیز بسیار حائز اهمیت است اما در این مقاله ما به طراحی سایت اشاره می کنیم. چیدمان بخشی است که مخاطب به کمک آن بتواند به راحتی به تمامی عنصر های موجود در سایت شما دسترسی داشته باشد و وقت خود را برای چیدا کردن عنصر مورد نظر تلف نکند

پیروز باشید

طراحی-سایت

خدمات طراحی سایت

تاریخ : 396/05/29 ساعت :
نویسنده : رضا اسعدی

خدمات طراحی سایت قابل ارائه توسط تیم آسایش عبارت است از :

  1. طراحی سایت فروشگاهی
  2. طراحی انواع وب سایت های داینامیک
  3. طراحی رسپانسیو (واکنش گرا)
  4. طراحی سایت پزشکی
  5. طراحی سایت تفریحی
  6. طراحی انواع وب سایت های مذهبی
  7. طراحی وب سایت های اداری تجاری
  8. طراحی سایت های شخصی برای مدیران