برای ارسال پیام آنلاین کلیک کنید
برای بستن کلیک کنید

خانه >> صفحه قبلی >>

گوگل محقق

گوگل محقق

کد مطلب : 426 نویسنده : علیرضا رفیعی تاریخ 1396/08/11 ساعت 12:25:26

گوگل محقق

گوگل محقق یک موتور جستجوی وب رایگان است که متن کامل یا ابرداده ادبیات علمی را در سراسر مجموعه ای از فرمت ها و رشته های انتشارات نشان می دهد.

منابع گوگل محقق:

در ماه نوامبر سال 2004 منتشر شد، شاخص Google Scholar شامل بسیاری از مجلات علمی آنلاین، کتاب های کنفرانس، پایان نامه ها و پایان نامه ها، پیش نویس ها، خلاصه، گزارش های فنی و سایر مقالات علمی، از جمله نظرات دادگاه ها و اختراعات است. در حالی که گوگل اندازه پایگاه داده Google Scholar را منتشر نکرده است،

 محققان شخص ثالث تخمین زده اند که از ماه مه 2014 تقریبا 160 میلیون اسناد را شامل می شوند [2] و یک پیش بینی آمار آماری پیشین در PLOS ONE با استفاده از روش Mark and Recap estimated approximately 80- پوشش 90٪ تمام مقالات منتشر شده به زبان انگلیسی با برآورد 100 میلیون است این برآورد نیز تعیین کرد که چندین اسناد به طور آزاد در وب موجود است.

ایجاد گوگل محقق:

گوگل محقق از یک بحث بین Alex Verstak و Anurag Acharya،که هر دو آنها در حال ساختن وب سایت اصلی گوگل بودند، به وجود آمد.  هدف آنها این بود که "اجازه دهم ساده تر و دقیق تر به دانش علمی، 10٪ موثرتر" را حل کند این هدف در شعار تبلیغاتی گوگل نشان داده شده است: "ایستاده در شانه غول" - گرفته شده از نقل قول از مقبره برنارد چارتز و گره به دانشمندان است که در زمینه های خود در طول قرن ها کمک کرده اند، فراهم آوردن پایه ای برای دستاوردهای فکری جدید باشد.

محقق در طول زمان طیفی از ویژگی های خود را به دست آورده است. در سال 2006، مدیران کتابشناسی (مانند RefWorks، RefMan، EndNote و BibTeX) از قابلیت وارد کردن استناد استفاده کردند.

 برنامه دیجیتالی:

در سال 2007، Acharya اعلام کرد که Google Scholar یک برنامه برای دیجیتالی کردن و میزبانی مقالات مجله را با توافقات ناشران خود آغاز کرده است، تلاش جدا از Google Books، که اسکن مجلات قدیمی آن شامل ابردادهایی است که مورد نیاز برای شناسایی مقالات خاص در موضوعات خاص است.

در سال 2011، گوگل Scholar را از نوار ابزار در صفحات جستجوش حذف کرد، که هر دو به راحتی قابل دسترسی و کمتر قابل کشف برای کاربران است که قبلا از آن آگاهی ندارند. در حدود این دوره، سایت هایی با ویژگی های مشابه مانند CiteSeer، Scirus و Microsoft Windows Live Academicsearch توسعه یافتند. هر سه اینها اکنون از بین رفته اند، اگر چه در سال 2016 مایکروسافت یک رقیب جدید مایکروسافت را راه اندازی کرد.

دیدگاه ها


همیار پرداز آسایش

ثبت نظر جدید