برای ارسال پیام آنلاین کلیک کنید
برای بستن کلیک کنید

خانه >> صفحه قبلی >>

رادیو redio

رادیو redio

کد خبر : 425 نویسنده : آقای علیرضا رفیعی تاریخ 1396/08/11 ساعت 12:22:17

رادیو redio

رادیو تکنولوژی استفاده از اطلاعات رادیویی، مانند صدا، با تغییر سیستماتیک خواص امواج انرژی الکترومغناطیسی از طریق فضا، مانند دامنه، فرکانس، فاز یا پالس آنها است. [n 1] هنگامی که امواج رادیویی بر روی یک الکترود هادی، میدان های نوسانی یک جریان متناوب هادی را ایجاد می کند. اطلاعات در امواج می تواند استخراج و تبدیل به فرم اصلی آن شود.

سیستم های رادیویی به فرستنده نیاز دارند که برخی از ویژگی های انرژی تولید شده را تحت تاثیر قرار دادن سیگنال روی آن قرار دهند، مثلا با استفاده از مدولاسیون دامنه یا مدولاسیون زاویه (که می تواند مدولاسیون فرکانس یا مدولاسیون فاز باشد).

سیستم رادیو:

 سیستم های رادیویی نیز نیاز به یک آنتن برای جریان های تبدیل الکتریکی به امواج رادیویی و امواج رادیویی به جریان الکتریکی دارند. آنتن را می توان برای هر دو فرستادن و دریافت کرد. رزونانس الکتریکی مدارهای تنظیم شده در رادیوها اجازه می دهد تا ایستگاه های مشخص انتخاب شوند. موج الکترومغناطیسی توسط آنتن دریافت شده تنظیم شده است. یک گیرنده رادیویی ورودی خود را از یک آنتن دریافت می کند و آن را به فرم دیگری تبدیل می کند که برای مصرف کننده قابل استفاده است مانند صدا، تصاویر، داده های دیجیتال، مقادیر اندازه گیری، موقعیت های ناوبری و غیره.

فرکانس رادیو:
 فرکانس های رادیویی از 3 کیلوهرتز تا 300 گیگاهرتز را اشغال می کنند، هرچند استفاده های تجاری مهم از رادیو تنها بخش کوچکی از این طیف است.

سیستم ارتباطات رادیویی سیگنال ها را از طریق رادیو ارسال می کند. [4] تجهیزات رادیویی شامل سیستم های ارتباطی شامل فرستنده و گیرنده است که هر یک دارای یک آنتن و تجهیزات ترمینال مناسب مانند یک میکروفون در فرستنده و بلندگو در گیرنده در مورد سیستم ارتباط صوتی است.